Debata ewaluacyjna w Dęblinie
Policjanci z ryckiej komendy oraz dęblińskiego komisariatu zorganizowali wczoraj w siedzibie Urzędu Miasta Dęblin debatę ewaluacyjną poświęconą seniorom. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa a zwłaszcza bezpieczeństwa w sieci internetowej. Na debacie ewaluacyjnej podsumowano wnioski z poprzedniej debaty oraz zaprezentowano podjęte działania na rzecz bezpieczeństwa. Podczas spotkania uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa oraz dyskutowano na temat jego poprawy.
Policjanci z Ryk i Dęblina spotkali się wczoraj w Urzędzie Miasta Dęblin z seniorami, władzami samorządowymi oraz mieszkańcami Dęblina. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu osób starszych.
Debata ewaluacyjna była kontynuacją dyskusji społecznej na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, a przede wszystkim bezpieczeństwa seniorów. Podczas spotkania poruszono kwestie zagrożeń związanych z oszustwami, porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz miejscu zamieszkania.
Ponadto uwzględniając wnioski z poprzedniej debaty przedstawiono temat cyberzagrożeń wraz z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz bankowości internetowej.
Podczas spotkania przypomniano zasady funkcjonowania policyjnych aplikacji jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.
Na koniec spotkania podsumowano realizację wniosków z debaty inicjującej oraz podejmowane przez policję działania na rzecz bezpieczeństwa na terenie Dęblina ze szczególnym uwzględnieniem seniorów.
Podczas debaty zainicjowano kolejne działanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Dęblina. Komendant Komisariatu Policji w Dęblinie podkomisarz Paweł Pielak wspólnie z Burmistrzem Miasta Dęblin Panem Romanem Bytniewskim przekazał obecnym na spotkaniu przewodniczącym zarządów osiedlowych z Dęblina listy skierowane do mieszkańców, które będą przekazywane od domu do domu w formie okólnika. List zawiera informacje dotyczące działania oszustów oraz zasady bezpieczeństwa, które pomagają uchronić się przed stratą oszczędności w wyniku tego przestępstwa.
Kontakty z lokalną społecznością są dla funkcjonariuszy okazją do przekazania wiedzy o tym, jak unikać zagrożeń ale jednocześnie stanowią źródło wiedzy na temat potrzeb oraz poczucia bezpieczeństwa, z tego względu będziemy kontynuować kolejne tego typu działania na terenie powiatu ryckiego.
aspirant Łukasz Filipek