Aktualności

Zatrzymani za kradzież pieniędzy

Data publikacji 10.07.2024

Dęblińscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży pieniędzy. Okazali się nimi dwaj obywatele Gruzji, którzy z niezamkniętego samochodu ukradli saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie ponad 5700 zł. Do zdarzenia doszło w czerwcu b.r. na terenie Dęblina. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

W czerwcu dęblińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży saszetki wraz z zawartością pieniędzy z busa zaparkowanego przed jednym ze sklepów na terenie Dęblina. Jak się okazało dwaj mężczyźni wykorzystali fakt, że kierujący busem wszedł na kilka minut do sklepu zostawiając pojazd niezamknięty na klucz. To wystarczyło mężczyznom, aby z wnętrza pojazdu ukraść leżącą na półce nad siedzeniem kierowcy saszetkę z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie ponad 5700 złotych. Po stwierdzeniu kradzieży pokrzywdzony zgłosił sprawę na policji.

Podczas prowadzonego postepowania dęblińscy kryminalni ustalili sprawców kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali na terenie Warszawy dwóch obywateli Gruzji w wieku 47 oraz 54-lata. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu oraz usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali. 

Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu własnego mienia, gdyż nieodpowiednie zabezpieczenia bądź całkowity jego brak sprzyja działaniu sprawców kradzieży. 

aspirant Łukasz Filipek

  • Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn którzy mają zasłonięte czarnym paskiem część twarzy. Mężczyźni są w kwiku 45-55 lat ubrani w koszulki
Powrót na górę strony