Aktualności

Podsumowanie działań "BRAWURA"

38 wykroczeń drogowych ujawnili policjanci ryckiej drogówki podczas przeprowadzonych na terenie powiatu ryckiego działań "BRAWURA". W działaniach wspierał nas dron policyjny. Podczas akcji 17 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość a 10 wyprzedzało w nieprawidłowy sposób. Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze.

Podczas akcji pod nazwą "BRAWURA" przeprowadzonej pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z ryckiej drogówki zwracali uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących i pieszych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Głównym celem akcji było poprawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania ukierunkowane były na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych a także zminimalizowanie ich skutków.

Stróże prawa z ryckiej drogówki  podczas akcji ujawnili 38 wykroczeń. 17 kierujących tego dnia zbyt mocno naciskało na pedał gazu w tym 12 jechało byt szybko w rejonie przejścia dla pieszych. Ponadto 10 kierujących wyprzedzało z naruszeniem przepisów. Wobec wszystkich sprawców wykroczeń mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.

Jeden z kierujących 24-letni mieszkaniec powiatu ryckiego popełnił kilka wykroczeń. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo jego Volkswagen nie posiadał wymaganego wyposażenia i jego stan zagrażał bezpieczeństwu. Kierujący ma teraz do zapłaty 1500 zł grzywny, dopisano do jego „konta” 14 punktów karnych i zatrzymano dowód rejestracyjny.

Ponadto w miejscowości Swaty funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 44-letniego mężczyznę  kierującego rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

Podczas działań wspierał nas policyjny dron obsługiwany przez funkcjonariusza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu ujawniono wiele wykroczeń głównie polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu.

Przypominamy, że nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze.

aspirant Łukasz Filipek

Film VID-20240709-WA0004.mp4

Pobierz plik VID-20240709-WA0004.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.89 MB)

Powrót na górę strony