Aktualności

Miał blisko 4 promile i cofnięte uprawnienia do kierowania

Data publikacji 09.07.2024

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał 29-letni mężczyzna, który jechał ulicami Stężycy. W zatrzymaniu nietrzeźwego pomógł inny kierowca, który nie dopuścił do jego dalszej jazdy. Oprócz promili w organizmie miał również wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

W niedzielne popołudnie dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o tym, że ulicami Stężycy kieruje samochodem osoba, która może być pod działaniem alkoholu.  

Na miejsce skierowano patrol dęblińskiej prewencji, który na ul. Dęblińskiej zauważył wskazany przez zgłaszającego pojazd marki Peugeot. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i za nim zawrócili.

W tym czasie również  zareagował  27 letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który jechał za Peugotem. Mężczyzna mając podejrzenie, że kierujący samochodem przed nim może być pod działaniem alkoholu wykorzystał moment, kiedy się zatrzymał. Wtedy podbiegł do auta i uniemożliwił nietrzeźwemu dalszą jazdę. Badanie alkomatem 29 latka wykazało blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

To nie był koniec jego przewinień, ponieważ po sprawdzeniu w bazach danych ustalono, że wobec niego wydano decyzje o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Samochód nietrzeźwego kierującego został zabezpieczony na parkingu policyjny, a 29-latek został zatrzymany.

Za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą w wymiarze do 3 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!".

aspirant Łukasz Filipek

  • niebieski samochód
Powrót na górę strony