Aktualności

Działania "BRAWURA" z policyjnym dronem

Data publikacji 05.07.2024

Dzisiaj na drogach powiatu ryckiego prowadzimy akcję „BRAWURA”. Kontrolujemy stosowanie się kierujących i pieszych do przepisów ruchu drogowego. W dzisiejszych działaniach wspiera nas dron, który z powietrza sprawdza czy kierujący nie łamią przepisów. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze.

Dzisiaj na drogach powiatu ryckiego prowadzimy akcję „BRAWURA”. To już kolejne takie działania realizowane przez rycką drogówkę. Ich głównym celem jest poprawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę wykroczenia, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Zaliczamy do nich:

  • przekroczenie dopuszczalnej prędkości,
  • nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu,
  • nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • wykroczenia pieszych,
  • wykroczenia wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W dzisiejszych działaniach wspiera nas policyjny dron, za pomocą którego funkcjonariusze obserwują zachowania kierowców i pieszych z podniebnej przestrzeni. Bezzałogowy statek powietrzny pozwala policjantom na rejestrowanie zachowań na drodze z dużej odległości z bardzo dużą dokładnością i przejrzystością. Funkcjonariusze, którzy obsługują drona, gdy ujawnią wykroczenie z powietrza, przekazują informacje do najbliższego patrolu ruchu drogowego, który podejmuje interwencję wobec kierującego łamiącego przepisy drogowe. Jest to bardzo skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu, szczególnie w obrębie skrzyżowań czy przejść dla pieszych.

Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze.

aspirant Łukasz Filipek

  • Zdjęcie przedstaw sterownik drobna z monitorem który rejestruje wykroczenia w ruchu drogowym trzymany w dwóch dłoniach
Powrót na górę strony