Aktualności

Dwóch kierujących na zakazie wpadło podczas akcji "Prędkość"

3 przestępstwa oraz 45 wykroczeń drogowych ujawnili policjanci ryckiej drogówki podczas przeprowadzonych na terenie powiatu ogólnopolskich działań pod nazwą "Prędkość". Dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość kierowali pojazdami wbrew zakazom sądowym. Jeden z nich, 29-latek z powiatu ryckiego nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę.

Podczas poniedziałkowej ogólnopolskiej akcji pod nazwą PRĘDKOŚĆ  policjanci z ryckiej drogówki zwracali uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących i pieszych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Głównym celem akcji było poprawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Niestety nadal wielu kierowców łamie przepisy prawa co potwierdziła prowadzona akcja. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili wiele naruszeń przepisów prawa w tym trzy przestępstwa.

Dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną  prędkość kierowało wbrew zakazom sądowym.

Około godziny 9:25 w Rykach na ulicy Młynarskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Fordem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 14 km/h. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych 35-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego posiadał  zakaz prowadzenia pojazdów, który został wydany na 3 lata przez Sąd Rejonowy w Łukowie.

Następnie kolejny patrol ryckiej drogówki około godzijny 16:15 w miejscowości Stara Rokitnia (gm. Stężyca)  zmierzył prędkość kierującemu Audi. Pomiar wskazał, że jechał z prędkością 94 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 70 km/h. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, lecz kierujący zignorował go i odjeżdżając przyśpieszył. Policjanci udali się w pościg za uciekinierem, który skręcił w drogi gruntowe a następnie wjechał do lasu.

W toku podjętych działań zatrzymano 29-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, który trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało mężczyzna również posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany na 3 lata. Za przestępstwo kierowania wbrew zakazowi sądowemu oraz za niezatrzymanie się do kontroli podejrzany odpowie przed sądem.

Ponadto stróże prawa z ryckiej drogówki  podczas akcji ujawnili 45 wykroczeń.  40 kierujących tego dnia zbyt mocno naciskało na pedał gazu. Ponadto 20 kierujących przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych. Wobec wszystkich sprawców wykroczeń mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.  

aspirant Łukasz Filipek

 

Powrót na górę strony