Aktualności

Kierował motocyklem mając blisko 2 promile alkoholu

Data publikacji 15.05.2024

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-latek z powiatu ryckiego, który kierował motocyklem. Kierowca stracił swoje prawo jazdy oraz zatrzymano dowód rejestracyjny jednośladu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z ryckiej drogówki na jednej z ulic w Rykach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Jak się okazało mieli "policyjnego nosa", ponieważ motocyklista był pod znacznym działaniem alkoholu.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu od 43-latka z powiatu ryckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Motocykliście zatrzymano prawo jazdy. Ponadto okazało się, że jednoślad, którym kierował był niesprawny technicznie za co zatrzymano dowód rejestracyjny.

Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwy kierujący poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi kierowania pojazdem z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie sąd orzeka przepadek pojazdu lub jego równowartość.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz trzeźwość za kierownicą.

aspirant  Łukasz Filipek

  • Zdjęcie przedstawia stojących tyłem:  policjanta umundurowanego oraz mężczyznę ubranego w niebieskie spodenki i bluzę koloru czerwonego doprowadzonego do KPP w Rykach stojących obok stolika na którym znajduje się alkomat koloru niebieskiego
Powrót na górę strony