Aktualności

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzewa

Data publikacji 20.03.2024

42-letni mężczyzna zmarł po tym, jak przygniótł go pień drzewa. Do wypadku doszło w Nowej Rokitni w lesie podczas wycinki drzewa. Apelujemy do osób wykonujących tego typu prace o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności.

Wczoraj po godzinie 9:00 otrzymaliśmy informację o wypadku podczas wycinki drzewa w miejscowości Nowa Rokitnia. Do zdarzenia doszło na terenie prywatnej działki leśnej. Ze wstepnych ustaleń wynika, że 42-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego podczas wycinania drzewa został przygnieciony przez jego pień. Po wydobyciu mężczyzny spod drzewa skierowani na miejsce zdarzenia policjanci udzielili pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego oraz straży pożarnej. Pomimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia. Apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności oraz aby w miarę możliwości poprosić drugą osobę o pomoc i asekurację podczas tego typu prac. W sytuacji gdy doszło do wypadku ważne jest jak najszybsze udzielenie pomocy takiej osobie i powiadomienie służb ratunkowych dzwoniąc na numer 112.

aspirant Łukasz Filipek

  • Na zdjęciu widoczny jest ciągnik rolniczy koloru pomarańczowego stojący w lesie widoczny jest również pień ściętego drzewa.
  • Na zdjęciu widoczny jest ciągnik rolniczy koloru pomarańczowego stojący w lesie widoczny jest również pień ściętego drzewa.
Powrót na górę strony