Aktualności

Złamał  zakaz sądowy i przewoził papierosy bez akcyzy

Działania kryminalnych z Komisariatu Policji w Dęblinie doprowadziły do zatrzymania obywatela Armenii, który kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Ponadto w samochodzie, którym poruszał się 65-latek funkcjonariusze znaleźli paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony.

W piątek rano w Dęblinie na ulicy Podchorążych kryminalni z dęblińskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena. Pojazdem kierował 65-letni obywatel Armenii. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany na rok przez Sąd Rejonowy w Kozienicach.

Jak się okazało to nie był koniec przewinień kierującego. Czujność i zawodowe doświadczenie pozwoliło policjantom na ujawnienie w kontrolowanym samochodzie 100 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Obywatel Armenii został zatrzymany i wykonano z nim czynności procesowe.

65-latek odpowie za przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz za złamanie  sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.


aspirant Łukasz Filipek

 

Powrót na górę strony