Aktualności

Włamywacze do piwnic w rękach ryckich policjantów

Data publikacji 07.03.2024

Kryminalni z Ryk zatrzymali 19 i 29-latka, którzy okradali piwnice. Sprawcy dokonali włamań do piwnic bloków mieszkalnych na terenie miasta.  Łupem sprawców padły m.in. rowery, narzędzia warsztatowe, ubrania, obuwie, sprzęt elektroniczny i sportowy. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad 6 500 zł. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty w prokuraturze i zostali objęci dozorem Policji. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

W styczniu i lutym br. na terenie Ryk doszło do kilku włamań do piwnic w blokach mieszkalnych. Włamywacze po pokonaniu zabezpieczeń wchodzili do piwnic i kradli niemalże wszystko co miało jakąkolwiek wartość.

Ryccy kryminalni ustalili sprawców tych przestępstw, którymi okazali się 19 i 29-latek. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu ryckiego. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rykach, gdzie 29-latek usłyszał zarzut popełnienia czterech kradzieży z włamaniem do piwnic bloków mieszkalnych oraz kradzieży, gdzie łupem sprawcy padł m.in. rowery, narzędzia warsztatowe, ubrania, obuwie, sprzęt elektroniczny i sportowy. Przy jednym z włamań 29-latek miał wspólnika, którym okazał się 19-latek, który również usłsyzał zarzuty.

Łączna wartość skradzionych przedmiotów szacuje się na ponad 6 500 zł. Policajnci odzyskali część skradzionego mienia.

Prokurator Rejonowy w Rykach zastosował wobec zatrzymanych dozory Policji. Zgodnie z kodeksem karnym za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawiania wolności do lat 10.

aspirant Łukasz Filipek

  • Zatrzymany podejrzany o dokonanie włamań i kradzieży na terenie Ryk trzymany przez funkcjonariuszy Policji z Ryk
  • Zatrzymany podejrzany o dokonanie włamania na terenie Ryk trzymany przez funkcjonariuszy Policji z Ryk
  • Odzyskany rower koloru ciemnego
Powrót na górę strony