Aktualności

Obywatelska postawa mieszkanki Dęblina pomogła w odnalezieniu 82-latka

Data publikacji 06.03.2024

Dzięki prawidłowej reakcji mieszkanki Dęblina odnaleziony został 82-latek, który wyszedł ze szpitala i błąkał się po ulicach miasta. Zdezorientowanego seniora ubranego w piżamę zauważyła kobieta i powiadomiła policjantów. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy starszy pan bezpiecznie wrócił do szpitala.

Wczoraj po południu dyżurny dęblińskiego komisariatu Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że 82-letni pacjent wyszedł z budynku szpitala w Dęblinie. W zgłoszeniu wskazano, że mężczyzna ubrany był w piżamę i może zachowywać się nielogicznie.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W trakcie naszych działań dyżurny otrzymał telefon od mieszkanki Dęblina, która poinformowała, że na ul. Śląskiej widzi mężczyznę ubranego w piżamę. Według relacji zgłaszającej starszy pan wyglądał na zdezorientowanego.

Otrzymaną informację przekazano patrolowi, który odnalazł we wskazanym miejscu 82-latka. Mężczyźnie nic się nie stało, bezpiecznie powrócił do szpitala.

Powyższe zdarzenie pokazuje jak ważna jest prawidłowa reakcja społeczeństwa na sytuacje, z jakimi spotykają się na co dzień. Jeden telefon z krótką informacją potrafi ocalić życie i zdrowie innej osoby. Pamiętajmy! Reagujmy na przemoc, krzywdę innej osoby oraz na sytuacje, w których może być ktoś narażony na niebezpieczeństwo, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

aspirant Łukasz Filipek

  • Radiowóz Policji oznakowany marki Opel koloru srebrnego z niebieskimi naklejkami
Powrót na górę strony