Aktualności

Wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 04.03.2024

Ryccy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego Nissana. 44-letni kierujący od samego początku swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na jego nerwowe zachowanie oraz stan psychofizyczny mieszkańca powiatu ryckiego. Wstępne badanie wykazało obecność kannabioidów oraz alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto podczas przeszukania znaleźli w jego mieszkaniu susz marihuany.

W nocy z soboty na niedzielę ryccy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego Nissana. Uwagę mundurowych zwróciło zarówno zachowanie 44-latka, jak i jego stan psychofizyczny. Przypuszczając, iż wsiadł on za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu lub pod wpływem środków odurzających, postanowili to sprawdzić.

Wynik wstępnego badania wskazał na obecność kannabioidów w organizmie kierowcy Nissana. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu ryckiego jest również pod działaniem alkoholu wynoszącym ponad 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Szczera rozmowa z 44-latkiem poskutkowała tym, iż przyznał się, że zażywał marihuanę i w dniu wczorajszym wypił 6 piw.

Na tym interwencja jednak się nie zakończyła, gdyż kryminalnych czekała jeszcze jedna "niespodzianka". W mieszkaniu 44-latka policjanci odnaleźli zawiniątko foliowe z zawartością suszu roślinnego, który wyglądem i zapachem przypominał marihuanę. W tym przypadku policjanci również się nie mylili, bo wstępne badanie potwierdziło ich przypuszczenia.
                                                                       
O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

aspirant. Łukasz Filipek

Powrót na górę strony