Aktualności

Zderzenie lawety z pojazdem służby drogowej

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś na drodze S-17 w Rykach. Kierujący Mercedesem z lawetą 50-latek uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu służby drogowej. Odczepiona laweta przewróciła się z załadowanym pojazdem na bok. W miejscu zdarzenia przez kilka godzin były utrudnienia. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Dziś po godzinie 8:00 oficer dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego do, którego doszło na trasie S17 na wysokości Ryk.  

Na miejsce zgłoszenia natychmiast udali się policjanci oraz inne służby ratunkowe. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że jadący w kierunku Lublina dostawczym Mercedesem typu laweta nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel służby drogowej w wyniku czego najechał na jego tył uszkadzając oba pojazdy. Ponadto w wyniku zdarzenia od Mercedesa odpięła się przyczepa typu laweta i przewróciła  z załadowanym pojazdem na bok.

W miejscu zdarzenia przez kilka godzin były utrudnienia i ruch odbywał się jednym pasem. Obecnie ruch odbywa się prawidłowo.

Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem obaj kierujący byli trzeźwi oraz posiadali uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Apelujemy o ostrożność podczas podróży.

aspirant  Łukasz Filipek

Powrót na górę strony