Aktualności

31-latek na rowerze po alkoholu i z narkotykami

Data publikacji 13.02.2024

31-letni rowerzysta jadący po chodniku bez wymaganego oświetlenia zwrócił uwagę dęblińskich funkcjonariuszy. Gdy policjanci dali sygnał do zatrzymania podjął ucieczkę, którą zakończył wywrotką. Jak się okazało kierował pod działaniem alkoholu i posiadał przy sobie środki odurzające. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W nocy z niedzieli na poniedziałek  funkcjonariusze z dęblińskiego komisariatu na ulicy Wiślanej w Dęblinie zauważyli rowerzystę poruszającego się chodnikiem bez wymaganego tylnego oświetlenia. Gdy policjanci dali sygnał do zatrzymania, kierujący rowerem zaczął uciekać. Podjęto za nim pościg w trakcie, którego rowerzysta zgubił czteropak piwa oraz skręcając w ulicę Kopernika na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad rowerem i się wywrócił. Ponadto policjanci zauważyli, że mężczyzna, gdy się przewrócił wyrzucił żółty przedmiot.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którym okazał się być 31-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Mężczyzna oświadczył, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że rowerzysta był pod działaniem alkoholu wynoszącym ponad 0,4 promila w wydychanym powietrzu.

Obok roweru policjanci znaleźli żółty pojemnik, który wyrzucił 31-latek. Jak się okazało w środku były woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina.

Teraz 31-latek odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

aspirant  Łukasz Filipek  

  • Na zdjęciu widoczny jest rower koloru czarno-zielonego oparty o stół
Powrót na górę strony