Aktualności

TYMCZASOWY ARESZT DLA 33-LATKA ZA UPRAWĘ KONOPI ORAZ WYTWORZENIE Z NICH ŚRODKA ODURZAJĄCEGO

Data publikacji 02.10.2023

Za uprawę konopi innych niż włókniste, mogących dostarczyć znacznej ilości narkotyków odpowie 33-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma suszu i rośliny w różnej fazie wzrostu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Pod koniec tygodnia  dęblińscy policjanci  weszli na posesję zamieszkiwaną przez 33 letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna posiada środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

W  pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili słoiki z zawartością suszu roślinnego, pęk wysuszonych krzaków konopii indyjskich, doniczki z krzakami roślin konopii w różnej fazie wzrostu.  Natomiast na terenie posesji policjanci znaleźli kolejne krzaki konopi. Najwyższa z roślin miała ponad 1,5 metra wysokości.

Znalezisko zostało zabezpieczone. Badanie wykazało, że susz to marihuana. Ścięte rośliny trafią natomiast do biegłego.

33-letni mieszkaniec powiatu ryckiego trafił do policyjnego aresztu.  Zatrzymany usłyszał  już zarzuty, między innymi uprawy konpi oraz wytworzenia środka odurzającego w znacznych ilościach.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

 

 

Powrót na górę strony