Aktualności

NURD - podsumowanie akcji na drogach powiatu ryckiego

Wczoraj ryccy policjanci prowadzili wzmożone działania na terenie powiatu pod nazwą Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD). Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się czy piesi i rowerzyści nie łamali przepisów ruchu drogowego. Ryckich mundurowych wspomagali funkcjonariusze z lubartowskiej komendy i policyjny dron.

Podczas wczorajszej lokalnej  akcji pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD) policjanci z ryckiej komendy  zwracali głównie uwagę na nieprawidłowe zachowania pieszych oraz  kierowców pojazdów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych, rowerzystów. To właśnie ta grupa w konfrontacji z samochodem najbardziej narażona jest na przykre konsekwencje wypadków drogowych i ponosi najcięższe obrażenia.  W naszych działaniach wspomagali nas funkcjonariusze z lubartowskiej jednostki. Wykorzystywany był też policyjny dron w rejonie drogi K-48, która objęta była szczególnym nadzorem.

Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili wykroczenia  w głównej mierze związane  z przekraczaniem prędkości przez kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych.  Dodatkowo ujawniono wykroczenia popełniane przez pieszych związane z brakiem elementów odblaskowych  czy chodzeniem po nieprawidłowej stronie drogi.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony