Aktualności

SZEF RYCKICH POLICJANTÓW PODZIĘKOWAŁ MŁODYM LUDZIOM ZA WZOROWĄ POSTAWĘ

Data publikacji 18.09.2023

Komendant ryckiej policji podziękował młodym mieszkańcom powiatu, którzy tydzień temu ujęli pijanego kierowcę. Zauważyli, że kierowca skutera zjeżdża na pobocze i na przeciwległy pas ruchu. 39-latek miał miał ponad 2 promile alkoholu. Za wzorową postawę Inspektor Kazimierz Kula wręczył im listy z gratulacyjne. Podkreślił jednocześnie, że wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, a eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców jest priorytetem.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, kiedy to kierujący samochodem 21- latek i podróżujące z nim dwie 19-latki jadąc w kierunku Moszczanki ujęli nietrzeźwego kierowcę skutera. Na drodze K-48 zauważyli, że poruszający się przed mężczyzna na skuterze nie „trzyma się swojego toru jazdy”, zjeżdża na pobocze i na przeciwległy pas ruchu.

Młodzi ludzie podejrzewając, że kierowca może być pijany, pojechali za nim, w międzyczasie powiadamiając policję. Następnie doprowadzili do zatrzymania skutera i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki.

Przybyli na miejsce policjanci  sprawdzili stan trzeźwości 39-latka,  który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Za wzorowe zachowanie i ujęcie pijanego kierowcy postanowił podziękować młodym mieszkańcom powiatu komendant ryckiej jednostki, który w piątek zaprosił ich do komendy.

Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula wraz ze swoim Zastępcą komisarzem Łukaszem Walo dziękując za wzorową postawę wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne. W imieniu nieobecnego 21- latka list, gratulacyjny odebrały jego znajome.

Komendant podkreślił, że wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, a eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców jest priorytetem i przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony