Aktualności

ARESZT ZA ZNĘCANIE NAD KONKUBINĄ

Data publikacji 14.09.2023

Sąd Rejonowy w Rykach zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 35-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad konkubiną. Będąc nietrzeźwym wyzywał ją, uderzał i kopał po ciele, groził pozbawieniem życia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ryckiej komendy w poniedziałek  zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, po tym jak jego konkubina zgłosiła, iż się nad nią znęca.  Ze głoszenia wynikało, że mężczyzna pod wpływem alkoholu tego dnia wszczął awanturę podczas której wyzywał 38-latkę. Ponadto szarpał ją, uderzał  i kopał po ciele, nie pozwalając jej opuścić miejsca zamieszkania.  Dodatkowo groził jej pozbawieniem życia. Gdy po jakimś czasie udało jej się wydostać z domu, dotarła do szpitala, a następnie udała się na policję. Sprawą zajęli się ryccy policjanci, którzy ustalili, iż zachowania 35-latka  polegające na kierowaniu  słów wulgarnych, gróźb pozbawienia życia i uderzania konkubiny po ciele trwają już od jakiegoś czasu.  Jednak dopiero w poniedziałek kobieta zdecydowała się powiadomić o wszystkim Policję.  

Wczoraj sąd po analizie akt postępowania, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił zastosować wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych 3 miesięcy.

Policjanci w sposób bezwzględny traktują przestępców zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu innych osób. Pamiętajmy pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Apelujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda powiadom odpowiednie instytucje.

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony