Aktualności

UJĘCIE OBYWATELSKIE PIJANEGO KIERUJĄCEGO

Data publikacji 12.09.2023

Postawą godną naśladowania wykazało się troje mieszkańców powiatu ryckiego. 21-latek i dwie 19-latki ujęli pijanego kierującego skuterem marki Yamaha, a następnie uniemożliwili mu jazdę i powiadomili Policję. Mundurowi ustalili, że kierujący skuterem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny ryckiej komendy  otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu poruszania się po drodze publicznej skutera, którego kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Jak oświadczyła  19-letnia zgłaszająca,  jadąc wspólnie ze znajomymi samochodem  drogą K-48 w kierunku Moszczanki, zauważyli, że  poruszający się przed nim kierujący skuterem marki Yamaha nie „trzyma się swojego toru jazdy” , zjeżdża na pobocze i na przeciwległy pas ruchu. Przypuszczała, że kierowca skutera może być pod wpływem alkoholu.

Mieszkanka  powiatu ryckiego powiadomiła o swoich podejrzeniach policję. Następnie młodzi ludzie doprowadzili do zatrzymania na wysokości miejscowości Chrustne  skutera i uniemożliwili mu dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Jak oświadczyli czuli od niego woń alkoholu z ust.

Przybyli na miejsce policjanci  sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego kierującego skuterem marki Yamaha,  który jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Teraz 39-latek odpowie za swoje postępowanie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami. Natomiast na postawę godną naśladowania zasługują mieszkańcy powiatu ryckiego, którzy swoim konsekwentnym działaniem uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Ich właściwe zachowanie pozwoliło najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze.

Przypominamy, że widząc osobę, która chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol zróbmy wszystko żeby jej to uniemożliwić. Jeżeli zaś widzimy pijanego na drodze należy przede wszystkim powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112. Pamiętajmy, że od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony