Aktualności

Tragiczny wypadek na drodze K-48, dwaj pasażerowie stracili życie!

Data publikacji 11.09.2023

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w nocy na drodze K-48 na wysokości miejscowości Białki Górne. Kierujący osobowym oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem. W wyniku zdarzenia dwóch pasażerów opla poniosło śmierć. Czworo uczestników zdarzenia z obrażeniami ciała trafiło do szpitali. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj  po godzinie 22:00  dyżurny ryckiej komendy  otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze na drodze K-48 na wysokości Białek Górnych. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że  kierujący osobowym oplem 31-letni mieszkaniec  powiatu ryckiego przewożąc czterech pasażerów, jadąc drogą podporządkowaną prowadzącą z Nowodworu w kierunku Białek Górnych wjechał na skrzyżowanie z drogą K-48, nie ustępując  pierwszeństwa przejazdu prawidłowo nadjeżdżającemu z prawej strony kierującemu osobowym volkswagenem. Doszło  do zderzenia obu pojazdów.  Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów opla. Obaj to mieszkańcy  powiatu ryckiego w wieku 34 lat.  Dwoje pozostałych pasażerów opla oraz kierujący trafili do szpitali. Również kierujący volkswagena z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Funkcjonariusze zbadali na trzeźwość kierującego oplem i jak się okazało był trzeźwy. Od kierującego volkswagenem pobrano krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, natomiast droga została na kilka godzin zablokowana, zorganizowano objazdy. Czynności na miejscu wykonywane  były  z udziałem prokuratora.  

Sprawą wypadku zajmują się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

 aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony