Aktualności

OKRADŁY STARSZĄ KOBIETĘ, WCZEŚNIEJ PROSIŁY O POMOC

Data publikacji 08.09.2023

Ponad 8 tysięcy złotych straciła 79 latka, po tym jak odwiedziły ją trzy nieznajome kobiety. Weszły do jej domu prosząc o przekazanie używanej odzieży i zagotowanie wody. Po ich wyjściu mieszkanka gminy Ułęż zorientowała się, że została okradziona. Teraz sprawczyń szukają ryccy policjanci. Apelujemy o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:00. Samotnie zamieszkująca 79-latka przebywając w domu usłyszała pukanie do drzwi. Po podejściu do drzwi usłyszała głos kobiety, która twierdziła, iż jest narodowości ukraińskiej i prosiła o pomoc w postaci używanej odzieży. Gdy mieszkanka gminy Ułęż otworzyła drzwi spostrzegła przed nimi trzy kobiety o ciemnej karnacji skóry – dwie w wieku około 60 lat i jedną w wieku około 30 lat. Kobiety te poprosiły ją o przekazanie  im używanych ubrań. Dodatkowo poprosiły pokrzywdzoną o zagotowanie wody i nalanie jej do butelki. Po chwili jedna z kobiet oświadczyła, że otrzymała narzutę, która wyciągnęła i rozłożyła przed 79-latką.  Podczas rozkładania narzuty kobieta częściowo zasłaniała wejście do pomieszczenia kuchni.  Po chwili zgłaszająca poprosiła kobiety o opuszczenie domu.  Po ich wyjściu sprawdziła miejsce gdzie przechowywała pieniądze, niestety jak się okazało oszczędności zniknęły. Wówczas zorientowała się, że została okradziona. Łupem „amatorek cudzego mienia” padło  ponad 8 tysięcy złotych. Jak się okazało kobieta tego dnia otrzymała emeryturę, którą schowała razem z innymi oszczędnościami.

Ryccy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.  Z uwagi na fakt, iż do zdarzenia doszło w domu oddalonym od  zabudowań jednorodzinnych i drogi asfaltowej funkcjonariusze ryckiej gminy zwracają się do mieszkańców gminy Ułęż, a szczególnie miejscowości Drążgów o przekazanie wszelkich informacji dotyczących opisanych wyżej kobiet.  W szczególności danych ewentualnego pojazdu którym mogły poruszać się kobiety.

Jednocześnie apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która puka do naszych drzwi, jest tym, za kogo się podaje. Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań, tym bardziej jeśli jesteśmy sami w domu.  Starszych  członków naszych rodzin uczulajmy na tego typu sytuacje.

 

 

 

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony