Aktualności

22-latek odpowie za liczne kradzieże

Data publikacji 08.08.2023

Policjanci z Dęblina zatrzymali 22-latka, który dokonał kradzieży dwóch samochodów marki Opel oraz dwóch torebek damskich z zawartością pieniędzy i dokumentów. Policjanci odzyskali skradzione samochody. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policji.

Pod koniec lipca na terenie Dęblina miała miejsce kradzież pojazdu marki Opel, który został skradziony z terenu prywatnej posesji.  W wyniku pracy podjętej przez dęblińskich funkcjonariuszy miejsce przechowywania pojazdu szybko zostało ustalone, a sam samochód został odzyskany.  Policjanci ustalili też sprawcę kradzieży który przez jakiś czas ukrywał się przed nimi. 

Na początku sierpnia mundurowi z dęblińskiego komisariatu zatrzymali na terenie Dęblina sprawcę kradzieży
którym był  22-letni mieszkaniec powiatu ryckiego.  Jak się okazało mężczyzna poruszał się kolejnym pojazdem  marki Opel, który pod koniec sierpnia został skradziony przez niego na terenie powiatu garwolińskiego.  Na pojeździe założone były tablice rejestracyjne z innego pojazdu.  22-latek trafił do policyjnego aresztu, natomiast pojazd został zabezpieczony przez policjantów.  Podczas przeszukania ujawniono w nim dodatkowo kilka sztuk tablic rejestracyjnych pochodzących z różnych pojazdów .

W toku prowadzonych czynności ustalono, że oprócz  dwóch pojazdów, 22-latek w połowie lipca  dokonał w Dęblinie kradzieży dwóch torebek damskich wraz z dokumentami i pieniędzmi o łącznej wartości kilkuset  złotych. Jak się okazało pieniądze sobie zostawił, natomiast dokumenty i torebki wyrzucił w nieustalonym miejscu.

22-leni mieszkaniec powiatu ryckiego  został zatrzymany oraz zostały mu przedstawione zarzuty do których się przyznał. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór policji . Mężczyzna był już w przeszłości notowany za przestępstwa podobne. Teraz za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony