Aktualności

31-latek uprawiał i posiadał znaczne ilości środków odurzających

Data publikacji 29.07.2023

Nielegalną plantację marihuany ujawnili na jednej z posesji na terenie gminy Stężyca dęblińscy policjanci. W specjalnie przygotowanych do uprawy tunelach rosło ponad 20 sadzonek konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Ponadto kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram suszu marihuany, ponad 400 tabletek ecstazy, amfetaminę i grzyby halucynogenne. Do tej sprawy zatrzymali 31-latka, który usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Ryccy policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji na terenie gminy Stężyca znajduje się plantacja marihuany. Funkcjonariusze ujawnili w specjalnie przygotowanych do uprawy dwóch tunelach ponad 20 sadzonek konopi indyjskich. Niektóre dochodzące do wysokości 120 cm. Sadzonki znajdowały się również w gruncie poza tunelami. Ponadto kryminalni przeszukali  pomieszczenia w budynku mieszkalnym zajmowane przez 31-latka oraz garaż znajdujący się na posesji. W wyniku tych czynności ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram suszu marihuany, 400 tabletek ecstazy i niewielkie ilości amfetaminy i grzybów halucynogennych.

31-latek z gminy Stężyca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, między innymi uprawy konopi indyjskich oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznych ilościach. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Rykach na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Według przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę środków odurzających znacznej ilości oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony