Aktualności

DOZÓR POLICJI ZA UPRAWĘ MARIHUANY

Data publikacji 26.07.2023

Mieszkaniec powiatu ryckiego usłyszał zarzuty uprawy konopii innych niż włókniste. Zatrzymanie 46-latka to efekt pracy ryckich kryminalnych. Dziś prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Za popełnione czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek ryccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na podstawie własnych ustaleń  ujawnili plantację konopii innych niż włókniste. Uprawa  znajdowała się w Rykach   w jednym z pól kukurydzy.  Rosło na niej osiem krzewów  marihuany, niektóre dochodzące do  blisko dwóch  metrów  wysokości. Dzięki sprawnej pracy kryminalnych  szybko doszło do ustalenia i zatrzymania mieszkańca powiatu ryckiego. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny. Badanie biegłego  wykazało, że  rośliny to  tzw. marihuana, której posiadanie jest zabronione.  

Zatrzymany 46-letni mieszkaniec powiatu ryckiego trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty uprawy konopii innych niż włókniste, mogącej dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego.  Przyznał  się do popełnienia czynu. Dziś decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór policji.  Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony