Aktualności

ZDERZENIE Z ŁOSIEM

Data publikacji 12.06.2023

Jedna osoba ranna i zniszczony pojazd to skutki zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w nocy na drodze W-801 w miejscowości Stężyca. Kierująca osobowym volkswagenem uderzyła w łosia. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Zwierzę nie przeżyło wypadku.

Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedziele po godzinie 22.00 na drodze W -801 na wysokości Stężycy. Kierująca osobowym volkswagenem uderzyła w znajdującego się na drodze łosia. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód.  22 -letnia kierująca, która w pojeździe była sama z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na szczęście doznane obrażenia nie zagrażają jej życiu.  Kobieta została poddana przez policjantów badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało iż była trzeźwa. Niestety, wyniku zderzenia łoś padł.  W związku ze zdarzeniem były utrudnienia w ruchu. Sprawą zajmują się policjanci, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z łosiem, dzikiem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze czujny i przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie porą nocną. Zwierzęta te oślepione światłami z nadjeżdżających samochodów, mogą wtargnąć na drogę. Szczególnie zwracajmy uwagę na pobocza, gdzie te zwierzęta mogą żerować. Jeżeli widzisz dzikie zwierzę na drodze użyj klaksonu, aby mogło się oddalić. Pamiętaj, że zwierzęta często  żyją  stadnie i za jednym dzikiem może podążać całe stado. Zwolnij i zachowaj wzmożoną uwagę!

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony