Aktualności

Zatrzymani podczas przewożenia narkotyków!

Data publikacji 27.05.2023

Kilogram amfetaminy przewozili samochodem dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego. Zostali zatrzymani w Moszczance na zjeździe z trasy S-17 przez kryminalnych z ryckiej komendy. Obu mężczyznom przedstawiono już zarzuty. Wobec 39-latka sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast 24-latek trafił pod dozór policji.

Kryminalni z ryckiej komendy podejrzewali, że mężczyźni mogą przewozić narkotyki. Do zatrzymania doszło w środę  przed godziną 22.00 w Moszczance na zjeździe z trasy S-17.  W celu zatrzymania wykorzystano  środek  przymusu bezpośredniego w postaci kolczatki drogowej. Mężczyźni byli zaskoczeni ujęciem ich na gorącym uczynku. To dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego w wieku 39 i 24 lat. W samochodzie audi, którym jechali, policjanci ujawnili blisko kilogram białej substancji. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że zabezpieczone środki to amfetamina.

 

Film Film_z_zatrzymania_mezczyzn.mp4

Pobierz plik Film_z_zatrzymania_mezczyzn.mp4 (format mp4 - rozmiar 22.99 MB)

 

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.  Wobec 39-latka rycki sąd zastosował środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania na okres  3 miesięcy  za posiadanie znacznej ilości narkotyków i czynienie przygotowań do uczestniczenia w ich obrocie. Odpowie on za powyższy czyn w warunkach recydywy, gdyż był już karany w przeszłości za przestępstwa podobne. Grozi mu  nawet 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec młodszego z mężczyzn zastosowano dozór policji za pomocnictwo w powyższym czynie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

 

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony