Aktualności

POMOGLI 89-LETNIEJ SENIORCE

Data publikacji 22.04.2023

Policjanci z ryckiej komendy pomogli 89-latce, która potrzebowała pomocy medycznej. Kobieta z uwagi na problemy zdrowotne nie była w stanie podać swoich prawidłowych danych personalnych i adresu. Funkcjonariusze ustalili jej personalia i razem z ratownikami medycznymi dotarli do jej domu. Po udzieleniu jej pomocy medycznej, została przekazana pod opiekę rodziny.

Pomoc potrzebującym, to jedno z zadań, które w codziennej służbie realizują policjanci. Tak też było w czwartek, gdy po godzinie 12:00 z ryckim dyżurnym skontaktował się pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Okazało się, że pod numer alarmowy 112 zadzwoniła starsza kobieta z prośbą o pomoc medyczną, lecz nie potrafiła podać prawidłowych danych personalnych i adresu pod którym się znajduje.

Sprawę bardzo poważnie potraktowali ryccy policjanci. Jak się okazało kobieta nie tylko nie potrafiła podać swojego aktualnego nazwiska, ale również adresu pod którym się znajduje.  Pomimo utrudnionego kontaktu z seniorką funkcjonariusze ustalili dom w którym przebywała.  W tym celu zaangażowano nawet policjantów z puławskiej komendy, którzy na swoim terenie również dokonywali sprawdzeń. Ostatecznie okazało się że kobieta przebywała w Rykach. Pod ustalony adres udali się policjanci razem z załogą ratownictwa medycznego.  Drzwi otworzyła im zdezorientowana starsza kobieta, która przebywała sama w domu. Potwierdzono, że to ona dzwoniła na numer alarmowy.  Po udzieleniu jej pomocy medycznej została przekazana pod opiekę rodziny.

PRZYPOMINAMY!

112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.

Numer alarmowy 112 odbierany jest w Centrach Powiadamiania Ratunkowego przez operatorów numerów alarmowych.

Kiedy dzwonić na 112?

Na numer alarmowy 112 DZWOŃ  w nagłych, wymagających interwencji służb ratowniczych sytuacjach, takich jak:

  • wypadki drogowe,
  • silne krwawienia i uszkodzenia ciała,
  • omdlenia i utrata świadomości,
  • pożary,
  • przypadki porażenia prądem,
  • kradzieże, włamania,
  • rozboje i inne przypadki użycia przemocy,
  • rozpoznania osoby poszukiwanej przez Policję,
  • inna sytuacja nagłego zagrożenia życia, zdrowia, środowiska, mienia, bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

 

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony